• Pæn og velholdt ejendom
• Indeholder bl.a. 5 lejligheder / værelser med direkte udgang
• Mulighed for både boliger eller institution
• Nem og overskuelig have
• Overtages i tom stand til købers disposition
Ejendommen er opført i 1990 til institutionsbrug for Landsforeningen LEV. Ejendommen er indrettet med entre / bryggers med adgang til teknikrum og til ejendommens hjerte - det store fællesområde indeholdende et stort køkken / alrum med et fantastisk lysindfald fra de store vinduespartier i hver ende. Der er desuden direkte udgang til haven fra hver ende.
Fra fællesområdet er der adgang til 5 lejligheder/værelser, der alle har eget badeværelse og direkte udgang til haven. De 4 af lejlighederne/værelserne har desuden en håndvask i forbindelse med entreen og det ses oplagt at etablere et mindre thekøkken her.
Det store fællesrum med køkken er registreret som erhvervsareal på 94 m², mens de 5 lejligheder/værelser er på hver 30 m² jf. BBR-meddelelsen. Det skal dog bemærkes, at den ene lejlighed/værelse konstateres at være lidt mindre end de andre.
Ejendommen er opført med facader i røde teglsten og taget er belagt med listetækket tagpap af nyere dato. Herudover er der opført en carport samt redskabsskur på ejendommen.
Grundarealet andrager i alt 1.042 m² og er med en velanlagt have med græsplæne og bede samt terrasse / flisegang rundt om ejendommen.
Alt i alt en rigtig pæn og velholdt ejendom, der fremstår indflytningsklar og med mulighed for både institution eller boliger herunder eksempelvis bofællesskab eller værelsesudlejning.
EDC Erhverv Poul Erik Bech, Vendsyssel
Jeppe Leth
Erhvervsmægler, MDE
58587068
21283834